Witaj na moim blogu.JAK POWSTAŁ TEN BLOG

Czyli cała historia stworzenia mojego bloga.

vaio-vgn-n21sBardzo dużo moich znajomych zadają te same pytania jak sobie poradziłaś ze zrobieniem bloga? Nie ukrywam, że różnie to bywało. Ale dzięki pomocy bliskich i znajomych, a także dzięki własnej konsekwencji w dążeniu do wybranego celu dotarłam właściwie jeszcze jestem na początku tworzenia tego bloga. Jest on młodziutki. A jak zaczęłam? Pomysł pisania bloga drążył moje myśli od dawna. Nie spodziewałam się, że dam sobie radę, bo nigdy nie uczyłam się obsługi komputera. Wszystko co umiem zawdzięczam sobie, znajomym, rodzinie i internetowi, który na chwilę obecną jest jak dla mnie kopalnią wszechstronnej wiedzy. Tak w sumie to nie wiedziałam o czym chcę pisać, nie miałam do końca żadnego pomysłu. Ale gdy zaczęłam, to na zasadzie lawiny wszystko się potoczyło szybko i znalazł się pomysł. Postanowiłam działać i zachęcić wszystkich, kto tylko choć odrobinę umie się posługiwać komputerem o rozpoczęcie swej działalności i przygody z blogowaniem. Na początek należało wybrać domenę. Wybór domen jest ogromny, tylko jak wybrać tą najfajniejszą.  W końcu za radą mojej nauczycielki Kamili wybrałam domenę z moim imieniem i nazwiskiem, aby kreować swój wizerunek w internecie. I przynajmniej jest duża gwarancja, że taka domena nie będzie zajęta.
Szukanie, czytanie, zbieranie informacji

Tak więc po zarejestrowaniu domeny Domeny.tv–  zaczęły się prawdziwe schody. Dlatego, że sama domena to dopiero początek początku. Teraz trzeba stworzyć bloga. Tak więc zaczęło się moje zgłębianie tematu jak to wszystko zrobić ? Po  spędzeniu kilku długich nocy w internecie i zebraniu do kupy różnych wskazówek, oraz (i to w dużej mierze) dzięki mojej własnej pracy, opartej na niezliczonych próbach i błędach, powstał ten blog.

Działanie

Prace nad blogiem rozpoczęły się w w sierpniu 2014 roku i nadal trwają. Po zarejestrowaniu domeny przyszedł czas na znalezienie odpowiedniej firmy hostingowej, która zapewnia dostęp do platformy WordPressa

Co jeszcze jest potrzebne ? Oczywiście, że jakiś porządny motyw do WP, niestety problem z motywami jest taki, że jest ich o wiele za dużo!  Potem już tylko pozostały małe szczegóły jak, instalacja wtyczek niezbędnych  w dobrym funkcjonowaniu bloga no i innych, a w końcu pisanie artykułów.

Pisanie bloga jest ogromną frajdą, i  traktuję to także jako świetną rozrywkę, tym bardziej, że lubię to zajęcie. A kto tego nie zaznał nie wie co traci, polecam każdemu. Spróbujcie.

Odwiedź mnie też proszę na Facebooku https://www.facebook.com/malgorzata.swiech81