Świeży biały twaróg.

By biały ser jak najdłużej zachował świeżość, warto przed włożeniem go do lodówki owinąć go liśćmi chrzanu, orzecha włoskiego lub porzeczek. Taki “kompres” sprawi, że biały ser twarogowy nie będzie wysychał i pozostanie smaczny na dłużej.

==============================================================================================================

 

Zanim wykorzystasz w kuchni estragon

Przyprawę tę w kuchni staropolskiej najczęściej dodawano do dań z ryb. Obecnie mało kto o niej pamięta, choć dobry kucharz zawsze stara się mieć ją po ręką. Wie bowiem, że estragon  nie tylko wzmocni smak przygotowywanej potrawy, ale i uczyni ją szlachetniejszą

Z estragonem należy się umiejętnie obchodzić, jest to bowiem przyprawa, której nie powinno się poddawać obróbce termicznej. Dodanie jej do gotującej się potrawy sprawi, że stanie się ona gorzka. Świeże zioło najbezpieczniej jest dodawać do sosów i sałatek. Uwaga: żucie świeżego estragonu spowoduje drętwienie języka.

 

==============================================================================================================

Sposób na rdzę.

Rdzę na różnych przedmiotach pomoże usunąć cebula. Wystarczy soczystą cebulę przekroić na pół i posypać cukrem pudrem, następnie pozostawić na chwilkę by puściła sok i przetrzeć zardzewiałe przedmioty. Sok z cebuli dobrze czyści zardzewiałe noże, gwoździe, ostrza od piły itp.

 

==============================================================================================================
Kwiaty i zioła w ogrodzie na szkodniki

Jeżeli posiadasz przydomowy ogródek, działkę to na grządkach warto sadzić dużo kwiatów, ziół i warzyw, wtedy ilość szkodników m.in. ślimaków i mszyc będzie ograniczona. Na działce warto wysiewać orliki pospolite oraz maruny nadmorskie bezwonne. Obu tych roślin m,in. ze względu na ich intensywny zapach, nie lubią ślimaki, ale także inne owady. Dodatkowo warto sadzić zioła: różne rodzaje mięty, bazylię, kocimiętkę, rutę, czosnek, aksamitki itp.

Bioróżnorodność sprawia, że problem ze ślimakami, mszycami oraz kretami nie występuje. Pamiętać warto by w ogrodach wysiewać i wysadzać intensywnie pachnące kwiaty i zioła.

===========================================================================