Zarabianie w eBiznesie

laptopcashNie od dzisiaj wszyscy wiemy, że możliwości zarabiania pieniędzy w Internecie są ogromne. Przy powszechnym dostępie do komputera, laptopa, lub nawet tabletu można prowadzić swoje biznesy internetowe praktycznie wszędzie.

Jednakże należy sobie uzmysłowić pewne fakty z tym związane. Otóż nie wystarczy usiąść przy komputerze i kliknąć tu i ówdzie, a już sprawy potoczą się genialnie i całkowicie po naszej myśli.

Zarabianie w Internecie to bardzo ciężka i mozolna praca. Wymaga Twojego zaangażowania, czasu, cierpliwości, a niekiedy nawet i niewielkiego wkładu finansowego, bo żyjemy niestety w takich czasach, że nie ma nic za darmo.

Nie możemy zatem traktować naszego biznesu internetowego jako sposobu na łatwy pieniądz. Ale z drugiej strony pracując ciężko też nie zawsze osiągniemy zamierzonych efektów. Możesz całymi dniami ślęczeć przed klawiaturą, klikać w reklamy, a po roku – wow – osiągnęliśmy minimum do wypłaty – jakie to szczęście. Jest to kwota rzędu kilkunastu złotych, która nie wiem na co może być przeznaczona, bo wiele rzeczy za to się nie kupi.

Jak więc działać? Po pierwsze należy bardzo mądrze wybrać sposób w jaki będziemy zarabiać nasze pieniądze. Jest to najważniejsza czynność jaką należy przedsięwziąć na samym początku.

Jeśli chcemy zarabiać konkretne pieniądze musimy pracować z sensem, gdyż nie ma dróg na skróty.

Przede wszystkim jeśli masz inne jeszcze obowiązki, którym musisz podołać takie jak praca na etacie i inne codzienne sprawy, to w takim przypadku musisz mądrze zarządzać swoim czasem.

Jeśli nie podejdziesz do sprawy poważnie i z pełnym zaangażowaniem, to Twoje dochody będą się rozwijać w ślimaczym tempie, a co za tym idzie szansa na sukces będzie bardzo daleko.

Praca w Internecie to też nie jest sposób na pozyskanie szybkich pieniędzy. Tutaj jest miejsce tylko dla tych, którzy są odpowiedzialni za swoją egzystencję. Tu jeśli ktoś ma być winny niepowodzeniom, to tylko niestety Ty. Musisz się dużo uczyć, szukać, dociekać, bo nic samo do Ciebie nie przyjdzie.

A więc tak:

ZARABIANIE NA REKLAMACH – jest jednym z wielu pasywnych sposobów na zarabianie w Internecie. Jak już pisałam wcześniej nie jest to łatwy kawałek chleba. Ale jeśli ktoś jest sprytny, ma wiele kontaktów i jest przekonujący, zdobędzie wielu poleconych, dzięki którym niektórzy naprawdę zarabiają całkiem ładne pieniądze.

SERWISY INFORMACYJNE I BLOGI – podstawowym czynnikiem warunkującym Twój sukces w polecaniu linków do programów i zdobywaniu poleconych jest ruch. Trzeba mieć naprawdę ogromną ilość odbiorców, aby osiągnąć niezłe wyniki.

YOUTUBE – tu wykorzystujemy przekaz audiowizualny, jest to chyba obecnie najszybciej rozwijający się kanał. Tworzenie filmików na youtube podobnie jak stron może przynieść setki oglądających. Jeśli są odwiedzający to jest i reklama. Jeśli uda nam się stworzyć chętnie oglądane video (lub nawet cykl), to można liczyć na wpływy z reklam.

FORA – są świetnym miejscem na wymianą poglądów, spostrzeżeń, doświadczeń czy informacji. Liczba różnego rodzaju forum rośnie  w ogromnym tempie. Tam też można pozyskać odbiorców naszych reklam. Oprócz wyświetlania reklam można sprzedawać mailingi, oczywiście po umieszczeniu odpowiedniego zapisu, że użytkownik rejestrując się akceptuje otrzymywanie treści reklamowych. Niestety jednak aby coś z tego mieć, musi być bardzo dużo użytkowników danego forum.

PROGRAMY PARTNERSKIE – jest formą pewnego przedstawicielstwa handlowego. Wystawiamy na naszej stronie produkt jakiejś firmy i jeśli ktoś go kupi mamy z tej sprzedaży określoną prowizję. Jednakże zarobki z takiej formy działalności nie są zbyt zadowalające i dlatego lepiej traktować tą formą zarabiania jako dodatkową. Najbardziej znane programy partnerskie:

Są pewnie jeszcze jakieś inne, ale powyższe są sprawdzone i gwarantowane. Oznacza to, że w każdym z powyższych PP możesz zarobić pieniądze i nikt Cię nie oszuka (nie wypłacając Ci zarobionych prowizji).

W programach partnerskich podobnie jak w modelu opartym o reklamy liczy się ruch. Musisz mieć sporo odwiedzin lub pokaźną bazę e-mailową aby dochody z tego źródła były na sensownym poziomie.

Warto jednak potraktować PP jako dodatek. Pomyśl w ten sposób: masz np. bloga i piszesz w nim o oszczędzaniu. Wrzucasz co miesiąc porównania najbardziej opłacalnych kont oszczędnościowych, a przy tym dajesz linki do założenia kont poprzez PP. Do tego dorzucasz jeszcze reklamy i promujesz e-booki o oszczędzaniu. W ten sposób tworzysz kilka źródeł dochodu, które w połączeniu mogą dać Ci dobrą miesięczną pensję.

Oczywiście będzie wymagało to od Ciebie sumiennej pracy, ale to jest mam nadzieję dla Ciebie już jasne.

MLM – czyli Multi Level Marketing. Jest to system oparty na pewnym schemacie sprzedaży. Może nam się on kojarzyć z pewnymi oszustwami i piramidami, ale są też i takie, które możemy najspokojniej w świecie zaakceptować. Na czym on polega? Otóż zbiera się grupa ludzi, którzy sprzedają jakiś produkt pewnej firmy. Wszystkie pozyskane osoby, które przekonamy do zostania członkiem staje się źródłem naszych dochodów. Oczywiście taka osoba musi aktywnie działać. Jak to wygląda w praktyce? Na przykład gdy zdecydujesz się zostać konsultantem Oriflame, Avon, czy FM Group. Tak naprawdę stajesz się handlowcem. Wygląda to tak jakbyś poszedł do hurtowni z kosmetykami, porobił zdjęcia produktów które maja na stanie, zrobił z nich katalog i próbował sprzedawać ludziom drożej zarabiając tym samym na marży. Jeśli jednak w MLM znajdziesz osoby, które przekonasz by również stały się handlowcami (konsultantami), z każdej z ich sprzedaży będziesz również otrzymywał prowizję.

Na tym jednak nie koniec. Jest to system wielopoziomowy, więc każda z wciągniętych przez Ciebie osób wciągnie swoje osoby, to one staja się również elementem Twojej struktury prowizyjnej. Fajnie. Bowiem zapraszając 10 osób, a te następnie również zaproszą 10 osób powstanie całkiem fajnie rozgałęziona struktura prowizyjna.

Największym zagrożeniem zarabiania w Internecie stały się ostatnio piramidy finansowe. Można je rozpoznać po tym, że wymagają wpłat pieniędzy od nowych członków. Nie sprzedaję się w zamian żadnych towarów, ani usług. Nowi uczestnicy są wabieni obietnicą łatwego i szybkiego zarobku.

Z systemu MLM korzysta jednak bardzo wiele uczciwych firm. Do najbardziej znanych i polecanych można by zaliczyć takie jak:

www.gogvo.com – hosting i domeny – jako narzędzie dla marketerów

internetowych,

www.amway.pl – kosmetyki i środki czystości,

www.fmgroup.pl – kosmetyki,

www.herbalife.pl – suplementy diety,

I wiele, wiele innych.

Podsumowując powyższe, chcę wszystkim uświadomić, że musisz sam się zorientować, jaki sposób jest najlepszy dla Ciebie na zarabianie w Internecie, na ebiznes.  Możliwości jest wiele. Oczywiście nie jestem w stanie tu opisać wszystkich, bo nawet sama jeszcze nie wiem wszystkiego. Też ciągle się uczę, szukam, zadaje pytania na forach i pytam tych, którzy wiedzą więcej ode mnie.

Programy, do jakich obecnie należę, a z którymi wiążę moje nadzieje na większy zarobek, są to PadVerts,  TrafficMonsoon,  Projekt Druga Wypłata. Przy czym ten ostatni to świeża sprawa, i dopiero się wciągam. Ale myślę, że niedługo będą efekty, o których napewno tu napiszę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *