Fart w biznesie

Często sobie zadaje pytanie, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie potrafią zarobić pieniądze na wszystkim, czego się tylko złapią. Jak oni to robią? Czy mają jakiś sekretny sposób, na który Ci mniej zaradni nie mogą wpaść.

Myślę, że wpływ na to ma wiele czynników składających się na to ogromne powodzenie w interesach. Pewnie ktoś by powiedział, że potrzebne do tego jest wykształcenie. Ale z doświadczenia i znajomości życiowych zdarzeń wiem, że nie jest to prawdą do końca.

Jedni biorą kredyty na otworzenie własnego biznesu, po czym i tak się nie udaje, inni zaś potrafią zrobić coś z niczego. Znam osoby, które swoje biznesy rozpoczynali w przysłowiowym garażu od świadczenia niewielkich usług, by po kilku latach biznes ich został uwieńczony  ogromnymi halami produkcyjnymi i otwieraniem różnych filii w wielu miejscach.  I właśnie oni nie posiadają żadnych studiów. Jedyną ich wiedzą to ukończona szkoła zawodowa z wyuczonym zawodem w jakiejś dziedzinie, czasami ukończona szkoła średnia – technikum.  Bo niestety poza innymi wiadomościami to  jak robić biznes z powodzeniem nie nauczą się w żadnej placówce oświatowej. Natomiast wielu po długich latach studiów często pracują na kasie w supermarkecie. Jak więc ci co im się udało to robią i dlaczego nie masz tyle szczęścia co oni? Tak się składa, że możesz mieć tyle szczęścia pod warunkiem, że zdobędziesz wiedzę, którą oni posiadają. Zdobyli ją poprzez


zainteresowanie się daną dziedziną, własnym zaangażowaniem no i w końcu też mieli trochę szczęścia.

Ogromna grupa ludzi nie zdaje sobie sprawy tego, że Co ci potrafią zarabiać pieniądze  nie obudziły się po prostu pewnego ranka finansowymi geniuszami. Zdawać sobie należy sprawę  z faktu, że zanim zacznie się to właściwe zarabianie to niestety nie ominie Cię masa prób i błędów.

Pewnie ktoś powie, że się tak mądrzę na temat odnoszenia sukcesu w interesach, to dlaczego sama właściwie nie zrobiłam przysłowiowych kokosów? Tak to prawda, że nie osiągnęłam może za wiele, nie otworzyłam własnego biznesu, choć to, że prowadzę tego bloga, można by zaliczyć na małą mini firmę. Jest to tez pewien rodzaj małego biznesu. Mam już swoje lata i nie spodziewam się odniesienia ogromnych sukcesów. Robię to co lubię i to mi wystarcza. Gdybym była młodsza, to na


pewno bym osiągnęła więcej,  Gdy byłam młoda, komputery dopiero się pojawiły i cały biznes internetowy dopiero raczkował. Całą wiedzę jaką zdobyłam z tematów komputerowych zawdzięczam tylko sobie, własnemu zaangażowaniu i determinacji. Nie brałam udziału w żadnych szkoleniach jak obsługiwać komputer. Starałam się sama nadążać z postępem techniki z zakresu informatyki. Wiem, że nie wszystko jeszcze wiem, ale tak już musi pozostać. Tyle, co potrzebuję wiedzieć, to wiem, reszta może poczekać. A jak będzie taka potrzeba to też to nadrobię.


Bo właśnie Internet jest ogromnie pomocny w osiąganiu sukcesów. Tu można znaleźć potrzebną wiedzę. Zdobyć pomoc w każdej dziedzinie i w końcowym etapie znaleźć potencjalnych klientów. Można skutecznie zareklamować swoje usługi czy wyroby. Kiedyś  nie było takiej możliwości i było to bardzo utrudnione. Może dlatego tak niewielu ludzi odnosiło swoje życiowe sukcesy.

Boleję tylko nad tym, że tak wiele przestępstw zostaje popełnianych za pośrednictwem Internetu. Szkoda, bo jest to naprawdę nasze dobrodziejstwo i chwała tym, co to wymyślili. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *