Koszty wejścia w ebiznes

pobraneWiele osób rezygnuje z rozpoczęcia pracy w ebiznesie z powodu kosztów, które w ich mniemaniu muszą oni ponieść. Jak to wygląda w rzeczywistości.
Dzieje się to z tego powodu, że wiele firm, które umożliwiają zarabianie przez internet, jest skłonna podpisać ze współpracownikami umowę o dzieło i nie trzymają się koniecznie tylko i wyłącznie rozliczania poprzez fakturę. Jest to zdecydowanie korzystna sytuacja dla osób początkujących, ale oczywiście po pewnym czasie warto jest zgłosić prowadzenie działalności. Rozpoczęcie każdego biznesu wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Tak samo jest z wejściem w ebiznes. Sprawa na szczęście jest o tyle korzystna, gdyż można opóźnić moment założenia działalności gospodarczej aż do czasu, gdy uzbiera się niezbędną kwotę.

Ebiznes nawet jeśli rozliczany na podstawie umowy o dzieło, domaga się początkowego wkładu pieniędzy. Jednak w Internecie można niestety trafić na wiele nieuczciwych osób, które najzwyczajniej w świecie naciągają nowe osoby na zupełnie niepotrzebne koszty.

W co zatem warto zainwestować pieniądze, a co można zdobyć innymi metodami?

Najważniejszą sprawą jest legalne oprogramowanie. Ebiznes i wszelkie bardziej zauważalne działania w sieci mogą sprawić, ze zainteresujesz sobą pewne służby. Oczywiście zanim wydasz kilka tysięcy na oprogramowanie – dowiedz się, jakie darmowe zamienniki możesz zastosować. Coraz większą popularnością cieszy się OpenOffice, a większość drogich programów doczekała się także takich darmowych zamienników.

Kolejny wydatek to: hosting i domena. Można oczywiście prowadzić stronę na darmowym serwisie z blogami, ale jeśli poważnie myślisz o ebiznesie to jest to akurat ten z wydatków, który warto ponieść. Domena w pierwszym roku to jest koszt około kilkunastu złotych za rok. Hosting to już niestety droższa sprawa, ale można znaleźć hostingi nawet za 50 zł za rok – warto zatem poszukać (i sprawdzić najpierw opinie o takim tanim hostingu).

Hosting zapewnia KYLOS

Gdy już masz stronę pojawia się kolejny koszt: wypozycjonowanie strony. Bardzo wiele osób poleca płatne katalogi lub boty. Jednak nawet w informacjach dla Webmasterów Google pisze, że nie jest ono przyjazne płatnym serwisom z linkami. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z serwisami oferującymi darmowe artykuły do przedruku. Linki pojawiają się tu niemal naturalnie, a Ciebie kosztuje to tylko czas, który musisz poświęcić na napisanie artykułu.

Jak więc widzisz, większości kosztów możesz uniknąć wybierając darmowe lub tańsze rozwiązania. Na te droższe będziesz mógł sobie pozwolić, gdy już Twój ebiznes zacznie przynosić zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *