Moja prawda o zarabianiu w Internecie.

blushing_shy_emoticonNo cóż, po ponad trzech latach intensywnej próby zarabiania w Internecie doszłam do wielu ciekawych wniosków. Ktoś, kto próbował kiedyś zarabiać w Internecie może przyzna mi rację,( a może i nie), że  nie jest ono dla wszystkich. Zaczęłam moją przygodę z zarabianiem w Internecie właściwie z braku innego zajęcia, aby zabić pustkę, która powstała po niespodziewanym zwolnieniu z pracy (z przyczyn zakładu pracy) i wylądowaniu na świadczeniu przedemerytalnym, bo byłam za stara do pracy, a za młoda na emeryturę.  Więc, aby znaleźć jakiś sens mojej resztki życia, zaczęłam szukać ukojenia w komputerze i  Internecie. Znalazłam moją pasję, hobby, tzn.  klikanie w reklamy, zarabianie przez Internet. Początki były bardzo trudne, bo nie wiedziałam, gdzie, co i dlaczego. Ale  z czasem wszystko okazało się proste i nawet języka angielskiego się trochę przyswoiło przy okazji. Na moim blogu nie opisywałam wszystkich programów w jakich brałam udział, gdyż byłoby to wszystko nudnym wywodem, dlatego opisze wszystko w skrócie. Zaczęłam od polskich stron, bo niejako nie znająca języka angielskiego, bałam się zapuszczać w inne nieznane obszary.  Ale napotkałam na swej drodze jedną osobę, która podała mi pomocną dłoń i czyni to do dnia dzisiejszego. Dzięki tej osobie zyskałam wiele cennych informacji, materiałów pomocnych do mojego bycia – zaistnienia w Internecie. To mój sponsor w wielu programach, który nauczył mnie podejścia do zagadnień związanych z zarabianiem w Internecie. Jestem mu bardzo wdzięczna i życzę wielu takiego opiekuna jakim jest właśnie Marek. Zawsze można na niego liczyć i chętnie służy pomocą.
Wracając do zarabiania w Internecie, to zadam pytanie ( może Sam znasz odpowiedź) kto zarabia w Internecie? Wiesz? A jeśli nie, to Ci powiem. W Internecie zarabia ten, kto ma kilka cech  jakimi są:  łatwość wypowiadania się publicznie, charyzma,  łatwość nawiązywania kontaktów, dar przekonywania, otwartość do ludzi, mający odpowiednie narzędzia do tego typu prac.
Oprócz powyższego bardzo ważnym aspektem jest kasa. Jak jej nie masz, to zapomnij o szybkim wzbogaceniu się. Ja właśnie należę do takich osób. Nie mam kasy, aby zainwestować kilka tysięcy dolarów czy euro. Bo jak się przekonałam z moich obserwacji zarabiają  tylko te osoby, które mają dar krasomówstwa, zasobną kieszeń lub ogromny krąg znajomych, którzy jako poleceni powiększą kasę swojego sponsora.  Oczywiście bez własnego zaangażowania i chęci też niczego nie osiągniesz, gdyż  praca w necie to systematyczność, sukcesywność i sumienność wykonywania swoich zadań. Jeśli myślisz, że wystarczy się zapisać do jakiegoś programu i zarabiać, to jesteś w błędzie.  Musisz dać coś z siebie. Trochę serca, wiedzy, umiejętności i chęci pomocy innym. Ważny jest  też Twój wizerunek w sieci. Każdy, kto stawia swoje pierwsze kroki w Internecie, chce wiedzieć z kim ma do czynienia.

Do chwili obecnej  otrzymuję szereg emaili z propozycją przystąpienia do różnorodnych  programów i  zarabiania w nich, ale barierą dla mnie staje się fakt dysponowania kwotą kilkuset dolarów lub euro. Niestety dla biednej jeszcze nie emerytki  jest to bariera nie do pokonania. Ostatnio dostałam link do video, na którym było nagranie o rejestracji w nowym programie. Występujący tam miły człowiek zachęcał, aby się zapisać do programu, same ochy i achy. Wierze, że program może być fantastyczny, ale powaliła mnie z nóg informacja, że jak nie mam 4000 euro to mogę wpłacić 400. Dla mnie ta kwota to mój całkowity dochód z 2 miesięcy. Więc już na wstępie podziękuję za propozycję.
Następnym aspektem sprawy jest zdobywanie poleconych, od których często jest uzależniony Twój  zarobek w wielu programach. Pomimo dużych ułatwień w promowaniu własnych programów na niejednej stronie do tego przystosowanej, o poleconych jest niezmiernie trudno. Każdy zainteresowany woli się zapisać u sponsora, który jest znany w Internecie,  ma charyzmę, wiedzę, umiejętność nawiązywania kontaktów i przebojowość. Jeśli nie masz tych cech, to zapomnij, że zdobędziesz większą  liczbę poleconych i odniesiesz dzięki nim sukces w zarabianiu.  Chyba, że masz dużą kasę, którą możesz zainwestować  i  tym samym zrekompensować sobie brak cech, o których piszę powyżej.

Suma summarum, zarabianie w Internecie jest też dla kogoś, kto to lubi, i jest to  sprawa niezmiernie ważna.  Bo pomimo, że realizuje swoje marzenia,  to z czasem coś tam  skubnie z dodatkowego wynagrodzenia.

Niektórzy (znam z faktów) zarabiając tylko w Internecie zrezygnowali z pracy zawodowej, by pozostać tylko na zarabianiu w Internecie, pobudowali swoje domy,  co roku  spędzają wakacje w wymarzonych egzotycznych  miejscach, zapomnieli co to problemy finansowe, życie stało się łatwiejsze.  Stać ich na inwestowanie  w nowe programy, przez co zarabiają jeszcze więcej  niż nam się może przyśnić.
Ja  wiem, że trzy lata próby zarobienia jakiejś kasy w Internecie to za krótko. Niektórzy trwają w tym procederze o wiele dłużej. Niestety do tego trzeba cierpliwości, cierpliwości   i jeszcze raz cierpliwości o ile nie masz za dużo kasy, bo dla tych co ją maja to nic nie jest trudne. Jak mawia przysłowie „bogatemu to i byk się ocieli”. A TY drogi Internauto ucz się i cierpliwie pnij się do góry, zdobywaj szczyty swoich osiągnięć oprócz  finansowych także  i  towarzyskich, bo w końcu pieniądze to nie wszystko.  A efekty same przyjdą. Jak efekt śnieżnej kuli – od  malutkiej śnieżki do wielkiego bałwana.  To jest możliwe – wierz mi.

Jednakże zdarzają sie i ciemne strony tego hobby. Przyznam, że sytuacja, która mi się ostatnio przytrafiła, skutecznie podcięła mi nogi i zniechęciła do dalszego działania. Zawiodłam się na programie, który wprawdzie nadal świetnie prosperuje, lecz potraktował mnie nie fair. 15 dni temu chcąc jak co dzień zalogować się na stronę, zauważyłam blokadę ze względu na podwójne konto. Wiem, że nie zakładałam drugiego konta, nikt z mojego komputera się nie logował i sytuacja o jaką mnie posądzono w ogóle nie miała miejsca. Nie znam się na tyle na sprawach technicznych, nie wiem jak to się mogło stać? Przypuszczalnie nastapił jakiś błąd w sytuacji, gdy ktoś chciał się zalogować do programu tym samym loginem co mój. Nie pomogły listy do supportu – odpowiedź (jedyna), trwa weryfikacja konta. Język angielski w dogadaniu się telefonicznie jest też dla mnie ogromną barierą. Sponsor, niby ma wpływy u admina, niby interweniował, ale nic nie odniosło żadnego skutku.

Wiem, że muszę się uzbroić w cierpliwość i przeczekać, ale nie mogę się pogodzić z taką niesprawiedliwościa,  jak mozna tak przedmiotowo trwaktować drugiego człowieka. Nie mogę patrzeć i nie mogę słuchać jak inni zachwycają się tym programem, szczęśliwi, że mają czynne konta i mogą codziennie wykonywać swoje czynności.

Niektórzy trwając w tym programie zarabiają na tyle dużo, że zrezygnowali z pracy zawodowej, żyją tylko z tego programu. Teraz co by zrobili, gdyby z dnia na dzień spotkał ich taki przypadek jaki się zdarzył u mnie. Nie mieli by na chleb.

Najbardziej martwi mnie moja bezsilność, że nie mogę nic zrobić i nikt nie może mi pomóc. Wszyscy każą mi tylko czekać, tylko pytam się jak długo? Czy ktoś zna odpowiedź? Bo ja nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *