Ocet jabłkowy ciąg dalszy

Właśnie skończyłam przygotowywanie octu jabłkowego z tego rocznych zbiorów. Jabłek nie było w tym roku zbyt wiele, ponieważ był to rok dość suchy, a dodatkowo jedna z jabłonek (mam ich trzy) w tym roku nie zaowocowała. Ma tzw. przemienność owocowania. Ale octu starczy dla mnie i całej rodziny a także i znajomych, bo mam jeszcze zeszłoroczne zapasy. A jak wiadomo, ocet się nie zepsuje. Oprócz octu pokusiłam się o zrobienie pysznego winka.  Robię go pierwszy raz i nie wiem jeszcze jak ono wyjdzie, bo dopiero się klaruje w butli.

Co do octu jabłkowego to chciałabym pociągnąć ten temat do końca bo jeszcze nie wszystko tu zostało napisane. Temat rzeka, ale obiecuję, że nie będę się już tak rozwlekać jak w poprzednich wpisach.

Chciałabym tylko nadmienić. że sama stosuję ocet jabłkowy od kilku lat. Ostatnio robiłam podstawowe badania okresowe w celu zapoznania się z moim stanem zdrowia i po odebraniu ich z ambulatorium nie posiadałam się z radości, gdyż wszystko było w normie. Jestem przekonana, że zawdzięczam to własnie octowi jabłkowemu.

Do kolejnych zastosowań octu należy stosowanie zewnętrzne.

W tym celu musisz przygotować i wymieszać ocet jabłkowy z wodą w proporcjach jeden do jednego – czyli np. pół szklanki octu i pół szklanki wody. roztworze namaczaj ligninę czy bawełnianą szmatkę i przykładaj bezpośrednio na opuchnięte miejsca. Już po kilku minutach mieszanina zadziała kojąco na opuchnięte kostki po ciężkim, męczącym dniu czy obrzęknięte nadgarstki.

Łagodzenie objawów zgagi

Najczęstszą przyczyną zgagi jest zbyt mała ilość kwasu żołądkowego. Nasz organizm z wiekiem produkuje coraz mniej kwasu żołądkowego, tymczasem częstotliwość występowania zgagi z wiekiem wzrasta. Gdyby faktycznie przyczyną zgagi była nadkwaśność w żołądku, najczęściej problem z nią mieliby ludzie młodzi, a w dojrzałym wieku problem by nie istniał. Jest jednak zupełnie na odwrót.

Ocet jabłkowy zmieni środowisko żołądka na kwaśne, co pozytywnie wpłynie na trawienie pokarmów, obniżenie ciśnienia w jamie brzusznej oraz prawidłową pracę zwieracza.

Sposób na pozbycie się grzybicy

Grzybica stóp., można zarazić się nią nie tylko latem na wakacjach. Także w basenach, pod prysznicem czy w saunie panują idealne warunki dla rozwoju grzybów, które mogą atakować nasze stopy. Można wspomagać się naturalnymi środkami, które pomogą złagodzić objawy do czasu, gdy leki zaczną działać. Ocet jabłkowy jest świetnym naturalnym sposobem, który pomaga zniwelować uporczywe swędzenie oraz zaczerwienienia skóry. Zawdzięczamy to jego właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym.

Zakażone miejsca smaruj czystym octem jabłkowym

Ocet jest w stanie zwalczać poszczególne szczepy bakterii, a te, które atakują nasze stopy giną pod jego wpływem szczególnie szybko. W ostrych stanach zaawansowania choroby dobrym sposobem jest nacieranie zaognionych miejsc czystym octem jabłkowym. Taka kuracja powinna być stosowana codziennie przez kilka tygodni, a efekty powinny pojawić się dość szybko. Aby wzmocnić działanie lecznicze octu jabłkowego, warto w jego roztworze wodnym zanurzyć także skarpetki przed każdym praniem. Pół godziny w occie jabłkowym pozwoli zniszczyć wszystkie bakterie, z którymi nie poradzi sobie pranie w pralce.

Uporczywe krwawienia z nosa

Namocz niewielki bawełniany tampon w occie jabłkowym i umieść na kilka minut w nozdrzach. Połóż się wygodnie i zaczekaj, aż zabieg zacznie działać. Ocet jabłkowy obkurcza naczynia krwionośne i znacznie zmniejsza krwawienie. Osoby, u których krwawienia pojawiają się regularnie, po rozpoczęciu używania octu jabłkowego mogą zauważyć znaczne obniżenie częstotliwości krwawień.

Lek na zakwaszenie organizmu

Wieloletnie zakwaszenie organizmu odbija się na funkcjonowaniu całego organizmu – jego efektem może być miażdżyca, cukrzyca, zmiany nowotworowe, zwyrodnienia stawów czy osteoporoza.

Najbardziej zakwaszają nasz organizm produkty zbożowe, sery, słodycze oraz żywność przetworzona, w której znajduje się zbyt duża ilość soli.. Silne właściwości odkwaszające mają cytryny, grejpfruty, buraki, jabłka, banany, seler czy sałata.

Dzięki octowi oczyścisz organizm z toksyn

Ocet jabłkowy, choć zawiera w sobie sporo kwasów, również ma silne właściwości alkaliczne.. Ocet jabłkowy będzie doskonałym wspomagaczem w diecie zasadowej, nie tylko zobojętni nadmiar kwasów w organizmie, ale też pomoże go oczyścić, usuwając złogi i toksyny, które zalegają w tkankach i narządach. Aby odkwasić organizm pij codziennie rano napój przyrządzony z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i dwóch łyżeczek miodu rozpuszczonych w szklance ciepłej wody. Taka mikstura o poranku doskonale pobudzi metabolizm, doda energii i będzie działała odkwaszająco aż do wieczora.

Sposób na uporczywą biegunkę

Biegunki nie należy lekceważyć, gdyż bardzo szybko powoduje odwodnienie oraz wydalenie z organizmu wielu cennych minerałów. Podczas biegunki najważniejszą sprawą jest więc nawadnianie organizmu. Nawet, jeśli biegunce towarzyszą mdłości czy torsje, należy bardzo często pić niewielkie ilości wody lub herbatek ziołowych, które zapobiegną nadmiernemu odwodnieniu.

 


Ocet przywróci naturalną pracę jelit

Pomaga w krótkim czasie wyregulować prawidłową czynność jelit – absorbuje toksyny i substancje szkodliwe i bardzo dobrze wpływa na naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Ocet jabłkowy jest też prawdziwą bombą mineralno-witaminową, która uzupełnia witaminy i mikroelementy wydalone podczas biegunki. warto popijać napój przyrządzony z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i szklanki letniej wody. Napój należy pić niewielkimi łykami, dzięki czemu zostanie lepiej przyswojony przez organizm. Taką miksturę warto przyrządzić sobie co najmniej dwa razy dziennie podczas intensywnych objawów biegunki.

Naturalne obniżenie gorączki

Gorączka informuje nas, że nasz układ immunologiczny przystąpił do intensywnej pracy w zwalczaniu bakterii i drobnoustrojów. kompres z roztworu octu i temperatura spadnie

Aby obniżyć gorączkę za pomocą octu jabłkowego, nie należy go pić, tylko robić z niego okłady. Bawełniane ręczniki nasączone w roztworze octu jabłkowego należy lekko wykręcić i owinąć nimi łydki.. Działanie octu jabłkowego, pomimo że tylko miejscowe, powinno przynieść ulgę w gorączce.

Łagodzenie skurczów nóg

Bolesne skurcze nóg to mało przyjemna dolegliwość, która dopada nas szczególnie w nocy i potrafi na długo wybudzić ze snu.

Ocet jabłkowy i śpisz spokojnie

Aby szybko poradzić sobie z dolegliwościami, warto zwiększyć podaż potasu w codziennej diecie. Codziennie jedz przynajmniej jednego banana, pij sok pomidorowy i napój przyrządzony z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i szklanki wody. Napój z octu najlepiej pić trzy razy dziennie, przed każdym większym posiłkiem.

Leczenie cukrzycy

Ocet jabłkowy warto więc włączyć do codziennej diety. Powinny to zrobić nie tylko osoby zmagające się z cukrzycą, ale też osoby z grupy ryzyka. Szklanka wody i dwie łyżeczki octu jabłkowego wypijane codziennie o poranku pomogą ustabilizować poziom cukru we krwi na cały dzień.

Antidotum na trądzik

Z trądzikiem zmagają się nie tylko osoby w wieku nastoletnim. Wypryski na twarzy, szyi i plecach mogą pojawić się także w dorosłym wieku, znacznie obniżając jakość życia.

Leczenie trądziku można wspomóc domowymi sposobami,  jest ocet jabłkowy. Oczyszcza on skórę i hamuje namnażanie się bakterii. Można go stosować na trądzik zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Stosowanie octu jabłkowego jako leku wewnętrznego polega na piciu raz dziennie dwóch łyżeczek octu jabłkowego rozpuszczonego w szklance ciepłej wody.

Parówki z octem oczyszczą i odblokują pory

Natomiast jako środek zewnętrzny ocet jabłkowy sprawdzi się jako składnik kąpieli parowej. Jeśli masz problem z nadmiarem krostek na twarzy czy dekolcie, przygotuj sobie jedyną w swoim rodzaju kąpiel parową. Wlej do miski litr gorącej, niemal wrzącej wody. Dodaj do niej cztery duże, stołowe łyżki octu jabłkowego, wymieszaj i pochyl się nad miską, jednocześnie okrywając całą głowę ręcznikiem. W ten sposób stworzysz niewielki namiot, w którym wytworzy się idealny mikroklimat do leczenia krostek. Dzięki antyseptycznym i antybakteryjnym właściwościom octu jabłkowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *