Pożyczka przez Internet.

stock-photo-16164958-bank-concept Już od dobrych kilku lat każdy ma możliwość założenia konta bankowego za pomocą Internetu. Coraz więcej możliwości stwarza nam zwiekszająca się ilość sprzętu, za pomoca którego jest nam to ułatwiane. Mam tu na myśli telefon, tablet, laptop i komputer. Wystarczy tylko dostęp do sieci.

 
Jesli chodzi o wybór odpowiedniej instytucji bankowej nie nasuwa nam to  żadnych trudności, bo wybór ich jest ogromny. Instytucje bankowe i pozabankowe oferują swoje usługi w sposób przejrzysty, łatwy do zrozumienia, często nie wymagana jest żadna dodatkowa dokumentacja odzwierciedlejąca stan zatrudnienia czy wysokość zarobków.
W XXI wieku trudno już wyobrazić sobie życie bez konta osobistego. Mamy do czynienia z rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale również bezpiecznym. Nie brakuje przy tym ludzi przekonujących, że to właśnie założenie przez nich rachunku pozwoliło na zyskanie kontroli nad domowym budżetem.

Instytucje płatnicze to podmioty oferujące usługi finansowe, w tym przede wszystkim banki, agencje rozliczeniowe oraz inne podmioty. Ich rejestr prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego, która weryfikuje czy akredytowana firma spełnia wszystkie, surowe wymagania bezpieczeństwa. Obecność takiego podmiotu w rejestrze dostawców usług płatniczych można w każdej chwili sprawdzić w wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej Komisji Nadzory Finansowego. Dodatkowomożna prześledzić rejestr licencjonowanych Agentów Rozliczeniowych prowadzony przez Narodowy Bank Polski. Jeżeli firma znajduje się na listach, możemy być spokojni o nasze środki finansowe.

Kiedyś by sprawdzić wiarygodność instytucji płatniczej wystarczało zweryfikować adres strony www. Jeżli zaczynał się od HTTPS i zawierał znak kłódki, czuliśmy się bezpieczni. Dziś taka weryfikacja to zbyt mało. Podszywanie się pod instytucje płatnicze to bardzo częsty sposób na wyłudzenie pieniędzy od nieświadomego internauty. Normą stały się oszustwa polegające na wykorzystaniu adresów typu: https://nazwa-banku.pl-oszukana-domena.com, do których certyfikat został poprawnie wystawiony, ale dla firmy innej niż bank. Dodatkowo mozna upewnić się czy instytucja finansowa posiada certyfikat PCI DSS świadczący o zgodności z popularnymi systemami płatności kartami kredytowymi. Standart ten potwierdza spełnianie światowej jakości norm dotyczących bezpieczeństwa.

Wiele razy korzystałam z usług oferowanych przez niektóre podmioty finansowe tj. zakładałam konto bankowe, czy korzystałam  pożyczki pieniężnej. Wszystko odbyło się bez żadnych problemów. Pieniądze z pożyczki miałam juz na swoim rachunku bankowym po 15 minutach. Ze spłatą zobowiązania też nie było żadnego problemu. Za każdym razem otrzymuje się potrzebne informacje na pocztę email lub sms na nasz telefon.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *