Co to jest scam?

scamBardzo często spotykamy się w Internecie z określeniem „Scam” Cóż to jest takiego?

Ci, którzy działają lub działali w różnych programach internetowych na pewno niejednokrotnie natknęli się na tą nazwę.

Jedną z wielu form  scamu są  strony WWW oferujące wysokie zyski lub bardzo wartościowe informacje najczęściej w zamian za niewielki wkład inwestycyjny (HYIP). Może to być również wypełnianie ankiet, wprowadzanie jakichś danych on-line jak i odbieranie reklam w poczcie elektronicznej.

Profesjonalna rejestracja domen polskich i globalnych.

Z początku wszystko wygląda jak należy. Ci, którzy mają pieniędze inwestują, pomnażają, zarabiają i w końcu wypłacają pieniądze. Takim ludziom z reguły często się udaje zarobić. Gorzej natomiast mają Ci, którzy nie maja pieniędzy i zwykła codzienną pracą ciułają grosz do grosza lub obecnie coraz częściej cent do centa. Zanim dojdą do obiecanego minimum do wypłaty i po jej zleceniu są zwodzeni obiecankami rychłej wypłaty, do której w sumie już nigdy ma nie dojść. Strona początkowo płaciła. Po jakimś czasie znikła z sieci lub ogłosiła zmianę właściciela, która w rzeczywistości niekoniecznie nastąpiła.

Jak można rozpoznać, czy dany bux, program jest scamem? Najlepszym  sposobem, aby się ustrzec przed taka strona/programem jest zasięgnięcie informacji na jej temat. Możemy tez odwiedzić forum danego buxa czy programu, poszukać dowodów wypłat z aktualnymi datami, wypowiedzi innych użytkowników tych programów.  Można również poszukać informacji na różnych forach internetowych, gdyż często wiadomości na  forum danej strony będącej scamem są blokowane, bądź  całkowicie usuwane.

Wytrawny internauta może również rozpoznać kiedy strona zamieni się w scam, mianowicie  po atrakcyjnych formach szybkiego zarobkowania. Szybkim przyrostem kwot na koncie wirtualnym, (bo rzeczywistym się nigdy nie stanie), bardzo wysokim minimum do wypłaty powyżej  7 $ i więcej, zachęta do wykupywania ulepszenia konta za bardzo duże pieniądze itp.

Przykładem takich świeżych stron – scamów może być np. reklamowany jeszcze na wielu stronach w Internecie  PROBUX . Z początku wypłacał po kilku dniach i miałam od niego dwie wypłaty. Gdy chciałam  zlecić następną, okazało się, że wyznaczono godziny zlecania wypłaty, a mianowicie: godzina 00,00, 6,00, 12,00 i 18,oo czasu serwera tej strony. Sprawiało mi to trochę problemów, bo czas serwera różnił się nieco od mojego czasu, ale kilka razy udało mi się przypilnować i „czatować” na godzinę zlecania wypłaty. I co? Można się było tego  spodziewać. Na klika sekund  przed wyznaczoną godziną nagle serwer stawał się niedostępny. Strona nie działała, a pare minut po tej godzinie już było po sprawie. Myślałam z początku, że to przypadek, ale gdy to mi się zdarzyło kilka razy nie miałam już wątpliwości, że to scam. Uwaga tez na ZapBux, to jego krewniak. Też  się zdążyłam zorientować w odpowiednim czasie.

Następnym moim ogromnym rozczarowaniem był OJOOO. Strona ta rosła w oczach. Zapisałam się do niej gdy miała mniej niż 1 mln uczestników. Obecnie ma ponad 5 mln. Dziwię się, że jeszcze znajduje się tylu naiwnych ludzi i nadal się zapisuja do tej strony. Na wypłatę już czekam dwa miesiące i chyba się już nie doczekam, a czytając wpisy innych uczestników tego programu to już nie mam żadnych wątpliwości, że to też scam.

Na uwagę też „zasługuje” również stronka PAID TO CLICK. Od początku mi się wydawała, trochę dziwna. Ale jak w większości takich przypadków, właściciel buxa uśpił czujność swoich ofiar poprzez regularne wypłacanie należnych wypłat. Ja  dostałam jeden raz, a następne dwie zostały anulowane i do tej pory nie dostałam przelewu. Czekam już ponad dwa miesiące i to będzie chyba wszystko, gdyż myślę, że się już nie doczekam. Właściciel tłumaczy się na stronie i winę zwala na informatyków, forum już nie działa. Ale obiecanki i wykorzystywanie naiwności niektórych ludzi pozwala im zarabiać na uczciwie pracujących internautach, którzy za swoją za swoja prace nigdy nie otrzymają wynagrodzenia.

Można by tu było opisywać mnóstwo stron. Te, które opisałam, to strony aktualne, jeszcze reklamowane, dlatego przestrzegam wszystkich,. Którzy chcą lub rozważają możliwość zapisania się do tych buxów.

Strony, które polecam na moim blogu są sprawdzone i wypłacalne. Jeżeli zmienią one swoje oblicza, to na pewno znajdą się w tym wpisie, jako następny scam. A póki co maja się dobrze i z pełną świadomością polecam je do zapisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *