Internet dla ludzi starszych

Senior surfuje po sieci – internet dla osób starszych

Kto powiedział, że komputery i ich obsługa to specjalność młodych. Osoby starsze też mogą odnaleźć się w skomputeryzowanym świecie

elderly-couple-with-laptop-10041091Szybkość z jaką postęp technologiczny idzie do przodu może na pewno przerażać osoby starsze. Nie rozumieją niektórych zawiłych zagadnień związanych z internetem i komputerami. Mogą czuć się wyobcowani nie mogąc dogadać się z ludźmi młodymi fascynatami komputerem i internetem. Nie potrzebnie, gdyż okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne jak by się wydawać mogło. Pamiętam moją mamę staruszkę śp., kiedy opędzała się od telefonu komórkowego, który chciałam jej dać na drogę do lekarza w razie jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia. A po kilku miesiącach pisała sms-y jak szalona. Ale na naukę obsługi komputera już się nie dała namówić, albo już nie zdążyła, gdyż choroba nowotworowa ją zwyciężyła.

Ale chyba jednak nie taki diabeł straszny…

I fakt jest faktem, że coraz więcej emerytów przekonuje się powoli do komórek, komputerów, surfowania w sieci. Kluby Seniora również dzielnie wspomagają swoich podopiecznych organizując specjalne kursy nauki obsługi komputera i korzystania z internetu. Co jest tym bardziej zadowalające, że cieszą się one coraz większą popularnością wśród dziadków i babć. Emeryci mają w końcu sporo wolnego czasu, więc mogą się poświęcić tej nauce.

Seniorzy na tego typu szkoleniach poznają podstawowe programy, dzięki którym będą mogli odkrywać pożytki płynące z komputeryzacji. Na początku nauka może przychodzić im z trudem. Nic dziwnego. Komputer to dla większości starszych osób nowość. Seniorze, nie zrażaj się jednak! Zobaczysz, że szybko złapiesz bakcyla i nic nie oderwie cię sprzed monitora. Jeśli nie masz odwagi zapisać się na kurs, sięgnij po podręczniki do nauki obsługi komputera przygotowane specjalnie z myślą o seniorach. Na rynku jest już ich całkiem sporo.

Internet sposobem na nudę

Jednym z wielu korzyści surfowania po sieci  jest korzyść zapoznawania się z różnymi stronami przeznaczonymi dla seniorów, loving-elder-couple-10041109to również okno na świat dla osób samotnych i przewlekle chorych, które rzadko wychodzą z domu. W sieci znaleźć można również nie tylko wiadomości ze świata ale także o lokalnych wydarzeniach. Oprócz tego na komunikatorach czy za pomocą e-maili można kontaktową się z najbliższymi. Nawet z tymi, którzy mieszkają w innym mieście albo za granicą,

Możliwości jest wiele, wszystko zależy od upodobań, zainteresowań, poglądów itp. Dobrym sposobem na zabicie czasu lub rozrywki, a przy okazji dorobienia paru groszy do emerytury jest udział w różnych prostych programach reklamowanych, aby zarobić jakieś pieniądze.

Kochany internet, dobrze, że go mamy. Kopalnia wiedzy, porad, informacji wszystkiego czego dusza zapragnie. Dzięki niemu wielu ludzi nie jest takimi samotnymi, wielu przelewa swoje myśli na łamach swoich blogów, co korzystanie wpływa na ich psychikę i samopoczucie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *