Zarabianie na oszukiwaniu

scamChciałabym teraz przedstawić program, który testowałam i nie zdążyłam go opisać, bo moje konto w tym programie zostało zawieszone, gdy tylko zleciłam wypłatę. Zarzut, że posiadam wiele kont w tym programie, co jest oczywiście nieprawdą.

Mam tu na myśli program http://btcclicks.com/. W programie tym zarabia się w bitcoinach. Nie było to nic rewelacyjnego. Za reklamę płacono drobnicę, a minimum do wypłaty było mBTC 0,10, co właściwe stanowi tysięczną jednego bitcoina. Minimum do wypłaty osiągnęłam w kilka dni, dlatego też można się było szybko przekonać o wypłacalności tej strony.


Zawsze niezwykle czujna nie przypuszczałam, że ktoś się może posunąć do takiej nikczemności i oszukiwać ludzi. Dopiero po tym incydencie zaczęłam szukać informacji na temat tej strony i jak się okazało admin tej strony już w 2014 roku dopuszczał się takiego procederu. Mam nadzieje, że te pieniądze, które zarobił na krzywdzie ludzi wyjdą mu bokiem. Chciałam więc przestrzec potencjalnych chętnych przed zapisaniem się do tego programu, bo choć zainwestowanych pieniędzy się nie straci, to straci się jednak czas.


Z taką procedurą wykołowania mozolnie pracujących klikaczy zetknęłam się też przy stronie Ayuwage, o czym pisałam w jednym z wcześniejszych moich wpisów. Tu byłam zawiedziona, bo strona nawet kilka razy mi wypłaciła pieniądze, aż do momentu, w którym to przy kolejnym zleceniu wypłaty zablokowano mi konto, zwalając winę na złamanie regulaminu, co oczywiście nie miało miejsca. W dwa miesiące później mój polecony też tak został potraktowany. Strona dalej się kręci, często widzę reklamę Ayuwage. Przestrzegam więc, nie dajcie się nabrać.


Nie będę się tutaj rozpisywać na temat uczciwości niektórych właścicieli stron, bo uczciwych oczywiście tez nie brakuje. Ale takich, którzy uważają, że są bezkarni i mogą bez końca oszukiwać jest coraz więcej.  Mam tylko nadzieje, że w końcu kiedyś znajdzie się sposób na ukrócenie tych procedur i ukaranie oszustów. Jestem pewna, że kiedyś to nastąpi.


Tytuł tego wpisu nawiązuje do zarabiania na oszukiwaniu ludzi, którzy w dobrej wierze zapisali się do jakiegoś tam programu, poświęcili swój czas i sprzęt, a za to nic nie zarobili, a nabili kabzę potencjalnemu oszustowi. Dlatego konieczne jest pozyskanie jak najwięcej informacji o stronie, do której się chcemy zapisać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *